Eclypse Z7 with SYZYGY-Compatible Expantion

ZYNQ 7000 SoC Geliştirme Kartı

Digilent
Ürün Kodu: 410-383-3EG-1

 2.901,45

Fiyatı :

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Eclypse Z7 Zynq-7000 SoC DEVELOPMENT BOARD EXPANSION

Eclypse Z7, Digilent’in gömülü ölçüm sistemlerinin hızlı prototiplenmesi ve geliştirilmesi için özel olarak tasarlandığı yeni FPGA / SoC geliştirme kartıdır. Yüksek hızlı Zmod bağlantı noktalarına sahiptir. Digilent’in Xilinx Zynq®-7020 SoC plus yazılım API’sine sahip Eclypse Z7 hızlı ve esnektir. Bu özelliği sayesinde mühendislerin ve araştırmacıların yenilikçi, güçlü ve yüksek hızlı yeni ürünler geliştirmeleri için gereken süreyi kısaltır. Eclypse Z7, Eclypse Platformunun ilk kartıdır.
 

Zmod Genişleme Portları

Zmod, Digilent’in, Opal Kelly’nin açık kaynaklı SYZYGY standardını kullanan yeni genişleme çözümüdür. Pmod Standardından daha hızlı ve FMC’den daha kompakt ve düşük maliyetli olan Zmod’lar, yüksek hızlı G / Ç seçeneklerini geliştirir. Uygulamaya özel Zmod’ları takın ve haftalar veya aylar yerine saatler veya günler içinde çalışmaya başlayın. Digilent kullanıcılarına, Eclypse Z7 ile birlikte iki Zmod kartını sunuyor. İkisi de 100 MSPS ve 14 bit dönüştürücüye sahip Zmod ADC 1410 ve Zmod DAC 1411.

Eclypse Platform Software

Eclypse Z7, Ecilpse Platformunun bir bileşenidir ve Digilent’in açık yazılım API’sını Digilent’in yeni Eclypse donanımıyla eşleştirir. Petalinux kutudan çıkar çıkmaz desteklenir ve önceden oluşturulmuş Linux görüntülerine toplu veri aktarımı için API eşlik eder. Bu sistem, kullanıcıların kendi Zmod’larını takmalarına ve doğrudan FPGA ile arayüz oluşturmadan, yüksek hızlı ölçüm, enstrümantasyon ve kontrol sistemlerini prototiplemeye başlamalarına izin verir. Bu sistemle, gömülü Linux geliştiricileri donanım uzmanlığına sahip olmadan FPGA’nın gücünden yararlanabilirler. Şu anda, C ve C ++ destekleniyor ve gelecekte diğer programlama dilleri için destek ekleme planları var.

Part Number XC7Z020-1CLG484C
Logic Slices 13,300
6-Input LUTs 53,200
Flip-Flops 106,400
Block RAM 630 KB
DSP Slices 220
Clock Resources Zynq PLL with 4 outputs
4 PLLs
4 MMCMs
125 MHz external clock
Internal ADC Dual-channel, 1 MSPS

Hedef Uygulamalar

  • Instrumentations
  • RF communications
  • Software Defined Radio