Eclypse Z7 with SYZYGY-Compatible Expantion

ZYNQ 7000 SoC Geliştirme Kartı

Üretici Firma:

Digilent
Ürün Kodu 410-383-3EG-1 Kategori

 5.420,27

Fiyatı :

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Eclypse Z7
SYZYGY Uyumlu Zynq-7000 SoC Geliştirme Kartı

Eclypse Z7, Digilent’in gömülü ölçüm sistemlerinin hızlı prototiplenmesi ve geliştirilmesi için özel olarak tasarlandığı yeni FPGA / SoC geliştirme kartıdır. Yüksek hızlı Zmod bağlantı noktalarına sahiptir. Digilent’in Xilinx Zynq®-7020 SoC plus yazılım API’sine sahip Eclypse Z7 hızlı ve esnektir. Bu özelliği sayesinde mühendislerin ve araştırmacıların yenilikçi, güçlü ve yüksek hızlı yeni ürünler geliştirmeleri için gereken süreyi kısaltır. Eclypse Z7, Eclypse Platformunun ilk kartıdır.

Zmod Genişleme Portları

Zmod, Digilent’in, Opal Kelly’nin açık kaynaklı SYZYGY standardını kullanan yeni genişleme çözümüdür. Pmod Standardından daha hızlı ve FMC’den daha kompakt ve düşük maliyetli olan Zmod’lar, yüksek hızlı G / Ç seçeneklerini geliştirir. Uygulamaya özel Zmod’ları takın ve haftalar veya aylar yerine saatler veya günler içinde çalışmaya başlayın. Digilent kullanıcılarına, Eclypse Z7 ile birlikte iki Zmod kartını sunuyor. İkisi de 100 MSPS ve 14 bit dönüştürücüye sahip Zmod ADC 1410 ve Zmod DAC 1411.

Eclypse Platform Software

Eclypse Z7, Ecilpse Platformunun bir bileşenidir ve Digilent’in açık yazılım API’sını Digilent’in yeni Eclypse donanımıyla eşleştirir. Petalinux kutudan çıkar çıkmaz desteklenir ve önceden oluşturulmuş Linux görüntülerine toplu veri aktarımı için API eşlik eder. Bu sistem, kullanıcıların kendi Zmod’larını takmalarına ve doğrudan FPGA ile arayüz oluşturmadan, yüksek hızlı ölçüm, enstrümantasyon ve kontrol sistemlerini prototiplemeye başlamalarına izin verir. Bu sistemle, gömülü Linux geliştiricileri donanım uzmanlığına sahip olmadan FPGA’nın gücünden yararlanabilirler. Şu anda, C ve C ++ destekleniyor ve gelecekte diğer programlama dilleri için destek ekleme planları var.

Part NumberXC7Z020-1CLG484C
Logic Slices13,300
6-Input LUTs53,200
Flip-Flops106,400
Block RAM630 KB
DSP Slices220
Clock ResourcesZynq PLL with 4 outputs, 4 PLLs, 4 MMCMs, 125 MHz external clock
Internal ADCDual-channel, 1 MSPS

Hedef Uygulamalar

 • Instrumentations
 • RF communications
 • Software Defined Radio

Paket içeriği :

  • Eclypse Z7 Geliştirme Kartı
  • FPGA Fanı
  • USB A to Micro B Programlama Kablosu
  • USB A to Micro A Kablo
  • 12V 5A Adaptör